Scalping, çok küçük fiyatlar ile sürekli olarak işlem yapılması şeklinde tanımlanabilir. Canlı fiyat değişimlerinden kazanç sağlamaya yönelik işlemler gerçekleştirilir. Scalping işlemi yapan kişiler fiyatların düşmesi ve yükselmesi durumlarında yaptıkları küçük hareketler ile para kazanırlar. Scalping yönteminin bir kaldıraç etkisi vardır ve bu kaldıraç etkisi ile kısa sürede kar elde edebilirsiniz. Scalping işlemi tek başına ele alınamaz. Özellikle kaldıraç etkisi yaratması, scalping yönteminin vazgeçilmezidir. Anlık fiyat değişimlerinde kazancın yüksek olabilmesi için işlem yapılan paranın da yüksek bir miktarda olması gerekir.

Scalping İşleminin Avantajları

Scalping işlemi kısa sürede büyük getiriler sağlayabilmesi sebebi ile avantajlı bir yöntemdir. Özellikle üzerinde oynama yapılan para miktarı yüksek olduğu takdirde kazancınız da o oranla yükselecektir. Üstelik scalping işleminde karınızı çok kısa bir sürede elde edebilirsiniz. Scalping işlemi yapan kişiler aynı zamanda scalper olarak adlandırılmaktadır. Bu kişiler genellikle piyasanın hareketliği olduğu zamanlarda işlem yapmaktadırlar.

Scalping Ne Zaman Yapılmalı?

Scalping için en avantajlı zaman işlem hacmi büyük olan bir ülkenin borsasının açılış saatidir. Scalping işlemi daha az risk taşıması sebebi ile de tercih edilmektedir. Bu şekilde uzun zamanlı işlem yapıp risk almak yerine kısa zamandaki getiri durumuna bakılıp, eğer yeteri kadar kar elde edilmiyor ise işlem yapmayı bırakarak riski minimuma indirirler. Getirilerin beklenenden fazla olduğu dönemlerde ise işlem yapmaya devam ederek karlarını maksimuma çıkarırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir