Küçük yatırımlar büyük hayaller her zaman hedeflenmiştir. Bütün yatırımcıların hedefi, olabilecek en küçük miktarla büyük miktarda kazançlar elde etmeyi hedeflemektedirler. Bu çoğu zaman bir hayal olarak kalsa da bu konuda başarılı olan yatırımcılarda bulunmaktadır. Yatırımcılar bu hayale ulaşmak için çeşitli yatırım araçlarını denemektedirler. Küçük bir sermaye ile işe başlayarak sonunda büyük paralar kazanmak çok zor ama imkansız değildir. Öncelikle bu durumun iki farklı yolundan bahsedeceğiz. Bunlardan birincisi bir hisse senedi alarak bir süre sonra değerlenmesi beklemektir. Bu durum çok nadiren de olsa gerçekleşebilmektedir. Ama burada kastedilen “bir süre” kavramını yıllar olarak anlamak gerekmektedir.

Küçük yatırımlar büyük hayaller konusu ile ilgili yani küçük miktarlarla büyük kazançlar elde etmeyle ilgili ilk yöntemde uzun süre beklemek gerekmektedir. Bu yöntemi yeni kurulmuş ve gelecek vadeden bir şirketin hisselerini ilk anda alarak uygulamak gerekmektedir. Burada biraz öngörü, birazda şans gerekmektedir. İleride değerlenecek şirketlerin yazılım alanında olacağı düşünülerek ya da başka alanlara yönelerek bu yatırım yapılabilir. Yıllar önce ufak bir Facebook hissesi almış olsaydınız, şuan elde edeceğiniz kazancı düşününce bunun imkansız olmadığını anlayabilirdiniz. Alacağız miktara göre, dolar milyoneri alma şansınız vardı. Ya da Apple hissesi alınmış olsaydı ne kadar kazanç elde edebilirdiniz? Çok küçük miktarlarla yeterince bekleyip ve doğru şirketi seçerek milyoner olabilirsiniz.

Küçük yatırımlar büyük hayaller konusunda bir diğer yöntem ise tırnaklarınızla kazıyarak hayallerinize ulaşabilmenizdir. Doğru yatırım araçlarını seçerek doğru zamanlamalarla küçük miktardaki yatırımınızı katlayarak büyütebilirsiniz. Bu yatırımı forex ya da borsada yapabilirsiniz. Fakat burada ciddi bir risk söz konusudur. Çünkü paranızı katlamak için bazen küçük bir riske girmeniz gerekecektir. Çünkü yatırım yapacağınız miktar düşük olduğu için, özellikleri ilk zamanlarda küçük risklere girmek gerekebilir. Bu durumda bütün paranızı kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu yüzden hangi yatırım aracını seçerseniz seçin, muhakkak o yatırım aracı ile ilgili konulara tamamen hakim olmanız gerekmektedir. Doğru bilgi ve sabırla hayalinizi gerçekleştirebilmenizin önünde hiçbir engel duramayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir