Bitcoin Cash internet için yaratılmıştır. Kullanıcılar arasında kullanılan bir tür elektronik karttır. Merkez bankası olmadan işlem görür ve herhangi bir üçüncü şahısın çalışması veya varlığı olması ihtiyacı duymamaktadır. Bitcoin Cash projesinin amacı Bitcoin dijital paranın eşler arası nakit sistemin devamı olarak işlem yapıyor.  Alım gücü oldukça fazla olmaya başlayan Bitcoin iki farklı kategori olarak ayrılmaktadır. Bu süreçten sonra Bitcoin iki ayrı Bitcoin para birimi olarak devam edecektir. Bitcoin yatırımı yapacaksanız bu iki farklı para birimlerine dikkat edin. Çünkü bu iki farklı para birimi arasında dağlar kadar fark vardır.  10 yıldır sürekli olarak artış içinde olan dijital para Bitcoin fikir ayrılıkları yüzünden iki farklı para birimine ayrıldı.

İkiye Bölünen Bitcoin Zarar Etti mi?

Evet şirket arasında yaşanan fikir ayrılıkları yüzünden piyasa değerinde de bazı dalgalanmalar meydana geldi. Fakat bazı konularda daha rahat olarak müşterilere hizmet vereceklerdir. Segwit2x adı verilen yeni teknoloji sayesinde 1 megabayt olan blok boyutları 2 megabayta kadar çıkabilecek buda sistemlerin çok rahat olacağı anlamına gelecektir. Bir işi iki farklı boyutlarda gerçekleştirmesi sistem açısından daha kolay bir işlem yapma haznesine sahip olacaktır. bitcoin sahipleri bütün paralarını cüzdanlarına aktardıklarında bu para birimleri bitcoincash olarak değişecektir. Bundan sonra kullanıcılar bu yolla devam edeceklerdir. Bitcoinleri kağıt cüzdanlarda saklayanlarda herhangi bir kayıpla karşı karşıya gelmeyeceklerdir. Normal piyasa değerinde ilerleyebilecekler. Her ne kadar piyasa değerleri artış gösterse de bu dalgalanmayla birlikte sistemde ve piyasada değişiklikler ve aksamalar meydana gelmektedir.

Bitcoin Cash para birimi olan Bitcoinin fazla büyümesinden dolayı ortaya çıkan bir alternatif olarak para birimidir. Bitcoin cash hakkında şuan için fazla bilgi bulunmamaktadır. Fakat elimizde olan bilgilere dayanaraktan şunları söyleyebiliriz. Bitcoin cash para birimi bitcoin gibi işlenmesine rağmen bitcoin’den daha hızlı ve kullanışlı bir şekilde işlenmektedir. Bitcoin cash daha ucuz bir para birimi olarak ilerlenmesi beklenmektedir. Şuan için bitcoin cash hakkında sizlere anlatabileceğimiz ve sunabileceğimiz bilgiler bu kadardır. İlerideki günlerde daha fazla bilgi eklendiğinde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İçerik bulunamadı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir